Co to jest projekt? Od czego zaczynamy i co jest dla nas najważniejsze przy pierwszym spotkaniu z Inwestorem.

Projektowanie wnętrz to przede wszystkim psychologia. Przed przystąpieniem do jakichkolwiek prac trzeba poznać Inwestora, jego styl życia, podstawowe potrzeby. Trzeba zdać sobie sprawę, że nie projektujemy dla siebie, że wnętrze musi być poprawne i „dobre” merytorycznie, ale najważniejsze jest, że musi dobrze służyć temu, kto będzie w nim żył przez najbliższy czas.

Po kilku rozmowach i stworzeniu schematu funkcjonowania i potrzeb Inwestora przystępujemy do budowania pierwszych wizji projektowanego wnętrza. Kilka słów o ofercie projektowej i schemat pracy znajdziecie tutaj. Zdobywamy cenne informacje od Inwestora takie jak: ulubiona kolorystyka i stylistyka, potrzeby funkcjonalne, jakie sprzęty są niezbędne, jakie materiały sprawiają, że dana osoba czuje się komfortowo. Konfrontujemy zebrany materiał z możliwościami jakie daje nam przestrzeń. Trzeba zdać sobie sprawę  i uświadomić Inwestora, które z rozwiązań jesteśmy we wnętrzu w stanie zastosować, a które absolutnie nie będą miały racji bytu.

    Przedstawiamy pierwsze pomysły, zarys koncepcji w postaci wizualizacji. Omawiamy z Inwestorem projekt, pomysły i rozwiązania zastosowane w koncepcji. Najważniejsze w umiejętnym projektowaniu to dobrze wsłuchać się w Klienta. Im szybciej i skrupulatniej ustalimy jak ma wyglądać wymarzone wnętrze, tym szybciej stworzymy projekt „idealny”, który zostanie zaakceptowany. To pozwoli nam na przejście do kolejnego etapu rysunków wykonawczych i zebrania ofert i kosztorysów na wykonanie projektu.
    Sama wizja to nie wszystko. Kluczowym elementem w naszej pracy jest część techniczna i ofertowa. To ona daje możliwość Inwestorowi zrealizowanie projektu w taki sposób jak to zaplanowaliśmy. Konfrontujemy zebrane materiały z wcześniej określonym przez Inwestora budżetem. Dobieramy materiały wykończeniowe i rozwiązania w zgodzie z możliwościami finansowymi Inwestora i z projektem jednocześnie.
    Finałem pracy projektanta jest gotowe wnętrze. Najważniejszy w pracy Architekta Wnętrz jest zadowolony Klient. Jeżeli Inwestor i jego rodzina z radością korzystają z przestrzeni, którą wykreowaliśmy to znaczy, że praca została wykonana dobrze.