Project Description

Pokój dla nastolatki z turkusową ścianą to propozycja wygodnego pomieszczenia na piętrze. Pokój pełni wszystkie funcje. Musi być wygodnym miejscem do spania, ma odpowiednio zaplanowane miejsce do pracy i nauki, jest przyjazne do spotkań towarzyskich. Zaplanowano również duże wygodne zabudowy: garderobianą oraz w formie biblioteczki.

Zabudowa na garderobę pod skosem zastała zaplanowana tak, by wykorzystać każdy kawałek przestrzeni. Znalazło się tam miejsce na ubrania na wieszakach, półki płytkie na słupki z ubraniami, jak również przestrzeń do przechowywania pojemników z rzadziej używanymi rzeczami. System drzwi przesuwnych zaprojektowano na takiej ilości torów by zapewnić dostęp do jak największej przestrzeni jednocześnie.

Zabudowa biblioteki ze ścianą tv to zestaw otwartych i zamykanych półek. Zabudowany został cały narożnik od wejścia, co daje olbrzymią ilość dodatkowego miejsca na eksponowanie i chowanie jednocześnie.

Zaplanowano przestrzeń wypełnioną farbą tablicową z podkładem magnetycznym, dzięki czemu pokój daje możliwość ingerencji twórczej i może co chwilę przybierać nową postać. Do szarości i czerni idealnie wpisał się rozbielony, ale zdecydowany odcień turkusu.

Nowoczesne, młodzieżowe oświetlenie w postaci koszy, tzw. lampa klatka oraz klasyczne czarne oprawy z firmy HK Living. Meble gotowe zaproponowano z kolekcji Vox.